در گذشته پنجره‌های UPVC، تنها با پروفیل‌های سفید رنگ تولید می‌شدند که استفاده تکراری و یکنواخت از رنگ سفید در ساخت درب‌ها و پنجره های دوجداره، کمی کسل کننده می‌نمود. با توجه به اینکه رنگ درب و پنجره‌ها به مرور زمان و در اثر تابش مستقیم نور خورشید، رطوبت هوا و سایر عوامل فیزیکی، دچار خرابی، پوسته شدن یا تغییر رنگ می‌شدند، مهندسین و متخصصان حوزه رنگ، بعد از سال‌ها تلاش و تحقیق موفق به تولید رنگ UPVC شدند. امروزه شما می‌توانید طیف متنوعی از رنگ UPVC را برای رنگ کردن درب و پنجره محل کار یا منزل خود انتخاب کنید و از زیبایی و تنوع آن لذت ببرید. در ادامه قصد داریم نکاتی در مورد انتخاب رنگ UPVC و احساسی که با انتخاب یک رنگ خاص، به بیننده منتقل می‌شود را با شما در میان بگذاریم. همچنین به شما بگوییم در انتخاب رنگ UPVC برای محیط زندگی‌تان، چه ملاک‌هایی را باید مد نظر قرار دهید. لطفا با پیچا رنگ همراه باشید.

ملاک‌های انتخاب رنگ UPVC

پیش‌تر و در مقالات دیگری که در وب‌سایت پیچا رنگ در مورد رنگ UPVC گفته شده، به موارد کیفی که باید در انتخاب این رنگ مد نظر داشته باشید، صحبت کرده‌ایم. اما به جز کیفیت رنگ و نحوه رنگ آمیزی پروفیل‌های UPVC ، موضوع دیگری را هم باید مورد توجه قرار دهیم که عبارت است از روانشناسی رنگ‌ها و پیامی که در پس انتخاب یک رنگ خاص وجود دارد. مواردی که در این محتوا بیان می‌شود را در مورد رنگ پلاستیک یا  رنگ روغن مورد استفاده در دیوارها نیز می‌توانیم به کار ببریم.

بیشتر بخوانید : رنگ آمیزی پنجره‌های  UPVC

به طور کلی، انتخاب رنگ یکی از کارهای مشکل در زیباسازی محیط زندگی به حساب می‌آید. در انتخاب رنگ UPVC نیز لازم است به زیبایی رنگ و سبک سلیقه خودتان توجه کنید. همچنین هارمونی و هماهنگی این رنگ را با ساختار کلی و حس و حال فضا بسنجیم.

رنگ را باید یک ارتباط بدون کلام به حساب بیاورید؛ بیننده‌ای که وارد محل زندگی یا کار شما می‌شود، از نما و نوع رنگی که شما در دیوارهای محیط به کار برده‌اید، پیام واضحی از نوع شخصیت، روحیات و افکار شما برداشت می‌کند. نکته جالب‌تر اینکه، رنگ محیط می‌تواند بر روحیه بیننده و عکس‌العمل های او نیز موثر باشد. طبیعتا رنگ پنجره، درب و دیوارهای یک تالار عروسی را نمی‌توان با رنگ یک کتابخانه یکسان در نظر گرفت.

در ۹۰ ثانیه پس از ورود یک مشتری به دفتر کار شما، برداشت کلی و قضاوت مهمان شکل می‌گیرد! ۶۲ تا ۹۰ درصد از این قضاوت را، رنگ محیط به مخاطب القا می‌کند که نشان دهنده اهمیت و ضرورت توجهی است که باید به روانشناسی رنگ محیط، از جمله رنگ پنجره دوجداره داخل فضا داشته باشیم.

 

در انتخاب رنگ UPVC به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

  • هارمونی با رنگ زمینه محیط

اولین نکته‌ای که در مورد رنگ UPVC پنجره دوجداره ملاک انتخاب ماست، هماهنگی و هارمونی با رنگ دیوارها، سقف اتاق و همچنین چیدمان کلی فضا است. تمی که در محیط از قبل وجود دارد، از رنگ مبلمان در پذیرایی گرفته تا رنگ وسایل برقی و همین‌طور کابینت‌های آشپزخانه، راه را به ما برای انتخاب رنگ درب و پنجره UPVC نشان می‌دهد.

البته هارمونی تنها به معنای همانندی و هم‌رنگی نیست، گاهی تضاد رنگی هم، خود نشان دهنده هارمونی است. اینکه رنگ UPVC پنجره‌های اتاق با رنگ محیط همانند باشد یا متضاد، به سلیقه ما بستگی دارد، اما باید هارمونی را در این انتخاب حتما رعایت کنیم.

 

  • رنگ باید نشان دهنده خود ما باشد.

زیبایی را نباید تنها ملاک رنگ در نظر بگیریم! رنگ پنجره، در، دیوار و پرده محیط باید نشان دهنده روحیات و حس و حال ما باشد و از آن مهمتر، باید بیانگر حس و حالی باشد که قرار است بیننده از محیط دریافت کند.

در ادامه در مورد پیامی که رنگ‌ها به بیننده منتقل می‌کند بیشتر خواهیم گفت.

 

  • قرمز

رنگ قرمز، بیانگر انرژی و روحیه اجتماعی بالاست. پیام پنهان انتخاب رنگ قرمز، رومانس و شور است. انتخاب رنگ UPVC قرمز برای پنجره‌های محیط، خصوصا اتاق خواب، در ترکیب با نور طبیعی خورشید و همینطور پرده‌هایی زیبا، می‌تواند فضایی صمیمی و عاشقانه را ترسیم کند.

رنگ قرمز باعث بالا بردن ضربان قلب و احساس انرژی در شما می‌شود. نکته جالب دیگر اینکه رنگ قرمز می‌تواند موجب بیشتر شدن تنفس شود، که این موضوع خصوصا در مورد پنجره UPVC اهمیت زیادی دارد.

از آنجایی که رنگ‌های تیره مانند قرمز، باعث کوچک‌تر دیده شدن فضا می‌شوند، می‌توانید به جای قرمز کردن دیوار‌ها، این رنگ مورد علاقه را در پنجره‌های UPVC به کار ببرید.

 

  • زرد

رنگ زرد برای نشان دادن حس شادی به کار برده می‌شود. این رنگ برای تقویت حافظه و تخیل بسیار مفید است. رنگ زرد می‌تواند در شما احساس لذت، انرژی، شادی و هیجان به وجود بیاورد.

رنگ زرد، رنگ آفتاب است و انتخاب رنگ UPVC زرد، توارد جالبی در محیط به وجود می آورد؛ گویی همیشه خورشید مستقیما از اتاق شما طلوع می‌کند! و اگر بتوانید ترکیب و تضاد رنگی مناسبی در محیط به وجود بیاورید، محیط زیباتری خواهید داشت.

 

  • سبز

رنگ سبز، رنگ صلح و تعادل است. سبز ارتباط عمیقی با طبیعت دارد. انتخاب رنگ UPVC سبز برای پنجره‌ها، تصویری از پرچین‌هایی را تداعی می‌کند که پوشیده از پیچک هستند.

اگر بتوانید در محیط با وسایل چوبی یا حتی استفاده از رنگ طرح چوب، ترکیب رنگی سبز – قهوه‌ای ایجاد کنید، طبیعت را درست از دریچه پنجره‌های دوجداره به اتاقتان آورده‌اید.

 

  • آبی

آبی ، رنگ دریا، آسمان و آرامش است. با استفاده از رنگ UPVC آبی، انگار آسمان را قاب گرفته‌اید. رنگ آبی باعث پایین آمدن ضربان قلب و احساس آرامش در درون افراد می‌شود. رنگ آبی به بیشتر شدن تمرکز نیز کمک می‌کند.

 

  • بنفش

رنگ بنفش سال‌ها نشان دهنده سلطنت و شکوه بوده است. یک رنگ تخیلی و جادویی برای پنجره‌های اتاق شما !!!

 

  • خاکستری

خاکستری تا حدودی یک رنگ غمگین به حساب می‌آید. البته رنگ خاکستری، یک رنگ همه کاره است و به فضا حس پیچیدگی القا می‌کند. خاکستری قابلیت ترکیب بالایی دارد و می‌تواند با رنگ‌های دیگره ترکیب رنگی جالبی به وجود بیاورد و دست شما را برای انتخاب باز می‌گذارد.

 

  • قهوه‌ای

استفاده از رنگ قهوه‌ای برای پنجره بسیار مناسب است. قهوه‌ای یک رنگ آرامش‌زا است و برای مکان‌هایی که به تحرک بالا نیاز دارد، به عنوان مثال، باشگاه‌های ورزشی، به کار برده نمی‌شود.

استفاده از رنگ قهوه‌ای برای قاب‌ پنجره، می‌تواند فضایی سنتی و روستایی را برای اتاق شما ایجاد کند.

 

  • طرح چوب

خوشبختانه رنگ UPVC تنوع رنگی بسیار بالایی دارد؛ اگر شما اهل نوستالژی و طبیعت هستید، می‌توانید رنگ طرح چوب را برای چارچوب پنجره دوجداره پذیرایی، اتاق و یا دفتر کار خود انتخاب کنید و بیننده را به یاد دریچه های چوبی کلبه‌های قدیمی بیندازید.

 

سخن پایانی

یکی از ویژگی‌های بسیار مناسب رنگ UPVC این است که به شما امکان می‌دهد دو رنگ متفاوت را در دو سمت پروفیل انتخاب کنید. مثلا اگر نمای ساختمان مناسب یک رنگ روشن است، اما مایلید در قسمت داخلی، یک رنگ تیره را بکار ببرید، به راحتی و با استفاده از اسپری های رنگ UPVC شرکت پیچا رنگ ، این امکان برای شما فراهم می‌شود.

امیدواریم با استفاده از یک ترکیب رنگی زیبا و چشم‌نواز، چه برای خانه و چه برای دفتر کار، نمایی زیباتر را به محیط هدیه کنید.

ازین که مخاطب وب‌سایت پیچا رنگ بوده‌اید از شما سپاسگزاریم. امیدواریم این محتوا در انتخاب رنگ UPVC برایتان مفید و سودمند واقع شده باشد.

برای ثبت سفارش کلیک کنید

 

۱ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست