رنگ اپوکسی 

پوشش های اپوکسی دارای چسبندگی خوبی روی طیف وسیعی از سطوح بوده , رنگ اپوکسی از دو عنصر رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید تشکیل شده است. رنگ اپوکسی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت، اصطحکاک و عوامل جوی و شیمیایی دارد جایگزین مناسبی برای پوشش های محافظتی می باشد. رنگ اپوکسی پس از خشک شدن کامل، قابل شستشو بوده و به علت داشتن خاصیت انعطاف پذیری در مقابل تغییر شکل های سطحی سازه، مقاومت می کند و همین طور بسیار ضربه پذیر است. در رنگ های کولتار اپوکسی افزایش مقداری کولتار به رنگ اپوکسی مقاومت آن در مقابل آب و زنگ زدگی افزایش می یابد. و آستر زینک ریچ اپوکسی نیز با ایجاد حفاظت کاتدی روی سطح فولاد و آهن از زنگ زدگی آنها جلوگیری و سطح در مقابل عوامل خورنده برای مدت و طولانی محافظت می نمایدرنگهای اپوکسی در موارد مقابل کاربرد زیادی دارد: رنگ ها و پوشش, قالب های صنعتی و کامپوزیت ها ,سامانه های الکتریکی و الکترونیک مصارف خانگی و دریایی , هوافضا, زیست شناسی استفاده کرد و همچنین از رنگ اپوکسی می توان بر روی سطح های فلزی، چوبی و سیمانی استفاده کرد،یعنی درموتورخانه ها، سطوح مجاور مواد شیمیایی متوسط، زیرزمین های مرطوب، کف پارکینگ ها و کارخانه ها و در کل هر جایی که نیاز به یک پوشش مقاوم در طولانی مدت هست می توان از رنگ اپوکسی استفاده نمود.
موادی که بر پایه اپوکسی ساخته می شوند دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند که از مهمترین آنها می توان ساخت رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی را نام برد .و همچنین می توان کاربرد در ساخت موادی چون چسب ها، کامپوزیت ها همانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می کنند.
ساختار شیمیایی اپوکسی ها این اجازه را به ما می دهد که بسپارهای (ماده ای شامل مولکول های بزرگی می باشد که از به هم پیوستن واحدهای کوچک تکرار شونده که تکپار یا مونومر نامیده می شود، ساخته شده است) گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود.به طور کلی اپوکسی ها را به خاطر چسبندگی بالا و مقاومت شیمیایی و گرمایی که دارد و خواص خوبش یا حتی مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزین های دیگر می شناسند. به طور کلی اپوکسی را به خاطر چسبندگی بالا و مقاومت شیمیایی و گرمایی که دارد و خواص خوبش یا حتی مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزین های دیگر می شناسند.
بسیاری از خواص اپوکسی را می توان تغییر داد، برای مثال اپوکسی های پر شده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند یا اپوکسی پرشده از روی که مقاومت خوردگی خوبی دارد و یا مخلوط آن با ریز الیافهای کربن آنها را رسانا می کند نیز وجود دارد و این در حالی است که اپوکسی خالص عایق الکتریکی می باشد.
برخی از انواع که دارای خاصیت عایقی رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند.

اپوکسی در موارد زیر کاربرد وسیعی دارد:
رنگ ها و پوشش،چسب ها،قالب های صنعتی و کامپوزیت ها،سامانه های الکتریکی و الکترونیک،مصارف خانگی و دریایی،هوافضا،زیست شناسی،کفپوش های صنعتی، بیمارستانی و بهداشتی و مخابراتی این کفپوش ها بر پایه هاردنر سیکلو آلیفاتیک پلی آمین تغییر یافته ورزین اپوکسی بیسفنول A تولید و ارائه می گردد. رنگ اپوکسی پس از خشک شدن کامل، قابل شستشو بوده و به علت داشتن خاصیت انعطاف پذیری در مقابل تغییر شکل های سطحی سازه، مقاومت می کند و همین طور بسیار ضربه پذیر است.در ساختار این محصول از هیچگونه حلال و رقیق کننده واکنشگرا استفاده نشده است و همین امر موجب می گردد که ساختارپلیمری محصول پس از واکنش بصورت ثابت باقی بماند و خصوصیات شیمیائی آن دچار کاهش خواص نگردد،

کفپوش های اپوکسی :
– کفپوش ضد اسید: این پوشش به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی و شیمیایی بسیار خوب جهت کلیه سطوحی که در معرض مواد شیمیایی، گازوئیل، بنزین، روغن و فاضلاب های صنعتی و… قرار دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
– 
کفپوش آنتی استاتیک (کانداکتیو): این روکش بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده ویژه به همراه افزودنی های خاص فرموله می شود. قابلیت انتقال جریان الکتریسیته ساکن را دارا می باشد و به همین دلیل به روکش ضد جرقه نیز معروف می باشد.
کفپوش ورزشی
رنگ اپوکسی چیست؟
انواع رنگ های اپوکسی :
پرایمر اپوکسی پلی آمید،پرایمر اپوکسی ضد خوردگی ، پرایمر زینک ریچ اپوکسی دو جزئی، پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی، پرایمر زینک فسفات اپوکسی ،پرایمر زینک کرومات اپوکسی ، پرایمر اکسید آهن اپوکسی پلی آمید،رنگ میانی اپوکسی پلی آمید، رنگ میانی اپوکسی پلی آمید، رنگ رویه اپوکسی پلی آمید براق، رنگ رویه اپوکسی پلی آمید نیمه مات، رنگ رویه اپوکسی پلی آمید مات، رنگ رویه اپوکسی پلی آمید، رنگ میانی اپوکسی پلی آمید، رنگ رویه کولتار اپوکسی پلی آمید، رنگ رویه اپوکسی پلی آمین،رنگ میانی اپوکسی پلی آمین، رنگ رویه اپوکسی پلی آمین، رنگ میانی اپوکسی پلی آمین، رنگ رویه اپوکسی پلی آمین، رنگ رویه اپوکسی فنولیک، پرایمر اپوکسی فنولیک، رنگ اپوکسی استر هوا خشک و

لیست رنگ های اپوکسی بشرح زیر می باشد :
رنگ اپوکسی رویه ( دوجزئی)
رنگ اپوکسی میانی ( دوجزئی)
رنگ اپوکسی آستر( دوجزئی)
ضد زنگ اپوکسی )دوجزئی(
زینکریچ اپوکسی یا اپوکسی غنی از روی
کولتار اپوکسی دوجزئی(
یکی از رنگ های اپوکسی به نام پرایمر کف اپوکسی این پرایمر بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید بهمراه افزودنی هاي خاص، تولید و عرضه می گردد .که با توجه به گرانروی مناسب و خاصیت نفوذ، دارای قدرت تر کنندگی بالا در پروفایل های ایجاد شده سطوح اجرایی مورد نظر می باشد و با توجه به طراحی خاص خود دارای چسبندگی بالا به انواع سطوح فلزی، بتنی، سنگی و … می باشد و می توان از آن به عنوان مناسب ترین پل های ارتباطی بین سطوح زیرکار و لایه های بعدی نام برد.

هم اکنون رنگ اپوکسی در انواع مختلف تولید می شود که در ادامه با عناوین آن آشنا می شوید:

رنگ رویه اپوکسی پلی آمید براق
رنگ رویه اپوکسی پلی آمید نیمه مات
رنگ رویه اپوکسی پلی آمید مات
رنگ میانی اپوکسی پلی آمید
رنگ میانی اپوکسی پلی آمید HB
رنگ رویه اپوکسی پلی آمید
رنگ میانی اپوکسی پلی آمید
رنگ رویه کولتار اپوکسی پلی آمید
پرایمر کولتار اپوکسی پلی آمید
رنگ میانی اپوکسی پلی آمید HB MIO
رنگ میانی اپوکسی پلی آمید MIO
پرایمر زینک ریچ اپوکسی دوجزئی
پرایمر زینک ریچ اپوکسی سه جزئی
پرایمر زینک فسفات اپوکسی
پرایمر زینک کرومات اپوکسی
پرایمر اکسید آهن اپوکسی پلی آمید
رنگ رویه اپوکسی پلی آمین
رنگ میانی اپوکسی پلی آمین
رنگ رویه اپوکسی پلی امین glass flake
رنگ رویه اپوکسی پلی آمین
رنگ میانی اپوکسی پلی آمین
رنگ اپوکسی اِستر هوا خشک
رنگ رویه اپوکسی فنولیک
پرایمر اپوکسی فنولیک
پرایمر اپوکسی ضدخوردگی IPS
پرایمر اپوکسی

رنگ پلی اورتان
اين نوع رنگ به دلیل زیبایی و براق بودن، به عنوان لايه نهايی روی پوشش های حفاظتی اپوكسی بسيار مناسب می باشد و بیشتر جهت استفاده بر روی سطوح فلزی مانند پل ها، کشتی ها و تانکرها به عنوان آخرين لايه مورد استفاده قرار می گيرد و البته در آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و محیط های بهداشتی سفارش می شود که از رنگ های کفپوش پلی اورتان استفاده گردد.

ویژگی های رنگ پلی اورتان :
خشک شدن و سخت شدن سریع رنگ پلی اورتان در درجه حرارت پایین
مقاومت سایشی و ضربه پذیری بالای این رنگها( رنگ های پلی اورتان )
رنگ های پلی اورتان در برابر نور خورشید، آب و مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند
مقاومت بالای رنگ نسبت به گچی شدن
چسبندگی بسیارعالی رنگ های زیبای پلی اورتان بر روی سطوح فلزی
مقاومت در برابر اسید، باز، روغن های صنعتی و شیمیایی واملاح

پرایمر کف اپوکسی
پرایمر کف اپوکسی با توجه به گرانروی مناسب و خاصیت نفوذپذیری، دارای قدرت، تر کنندگی بالا در پروفایل های ایجاد شده سطوح اجرایی مورد نظر می باشد و با توجه به طراحی خاص خود دارای چسبندگی بالا به انواع سطوح فلزی، بتنی، سنگی و … می باشد و می توان از آن به عنوان مناسب ترین پل های ارتباطی بین سطوح زیرکار و لایه های بعدی نام برد.از خواص دیگر آن می توان به مقاومت مناسب در مقابل اسید و قلیا ، آب داغ و تنش های مکانیکی اشاره کرد.
همچنین این پرایمرتنش های وارده از طرف بستر را بخوبی تحمل کرده و به همین جهت در کاهش ترک و شکستگی لایه های بعدی تأثیر مثبت خواهد داشت. از این پرایمر به عنوان یک نفوذ گر با چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی جهت آماده سازي و افزایش چسبندگی رنگهاي میانی و رویه به سطح بتن و افزایش طول عمر سیستم پوششی استفاده می شود .
روش مصرف به صورتی می باشد که ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد. سپس جز B را به آن اضافه می نماییم و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده و پس از آن حدود 20 دقیقه به مخلوط اجازه میدهیم تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ آماده اجرا می شود. . با توجه به عمر مفید رنگ بعد از اختلاط رنگ آماده شده را در دمای 25 درجه حداکثر تا 3-4 ساعت مصرف نمایید.

پرایمر زینک ریچ اپوکسی
این محصول بصورت دو جزئی و بر پایه رزین اپوکسی و هارنر پلی امید طراحی گردیده، و بدلیل دارا بودن بیش از ۹۰ درصد پودر روی در فیلم خشک، سطح فلز را به روش حفاظت کاتدی در برابر عوامل خورنده محافظت می نماید.
این آستر از سرعت خشک شدن مناسبی برخوردار است و با طیف وسیعی از رنگ های میانی و رویه سازگار می باشد. استفاده از این آستر بر روی سطوح غوطه ور در آب نیز مقدور می باشد. اعمال این آستر به همراه رنگ های آلکیدی بدلیل بروز بریده صابونی شدن توصیه نمی گردد.
بهترین درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی بین ۴۰-۱۰ درجه سانتیگراد می باشد برای حصول کیفیت مناسب، توصیه می گردد رنگ آمیزی حتی الامکان در محیط های سرپوشیده انجام شود. دمای محیط هنگام رنگ آمیزی بایستی حداقل ۳ درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود.

مزایای روکش صنعتی اپوکسی
موجب افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی می شود. مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می کند.سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می نماید.به صورت یکپارچه و در رنگ های متنوع اجرا می گردد.با ضخامت ۴ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتون را تا ۱۱۰۰ kg/cm2 را در بر دارد.سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش می باشد.
کفپوش اپوکسی و پلی یورتان دارای خواص منحصر بفرد و قابلیت اعمال در ضخامت های بالا می باشند. این گروه پوشش به دلیل ارائه خواص منحصر بفرد و قابلیت اعمال در ضخامت های بالا، در انواع صنایع سنگین خودرو سازی، قالب سازی، نظامی، بهداشتی دارویی، غذایی، پتروشیمی ها، نیروگاه ها، صنایع چاپ و انبارها و سالن های صنعتی و ورزشی و .. مورد استفاده قرار می گیرد. از خواص عمده این پوشش، مقاومت مکانیکی، ضربه و سایش بالا، مقاومت های بالا در مقابل عوامل شیمیایی و رطوبت و همچنین زیبا سازی سالن می باشد.

این گروه شامل موارد زیر می باشد:
– کفپوش آنتی داست
– 
کفپوش مقاوم مکانیکی
– 
کفپوش آنتی استاتیک
– 
گروت های بر پایه اپوکسی
– 
کفپوش منعطف اپوکسی
– 
کفپوش های پلی یورتان (سخت) صنعتی
– 
کفپوش های پلی یورتان (الاستیکی) ورزشی

پوشش های کف (پرایمر اپوکسی کف آنتی استاتیک(
این رنگ بعنوان پرایمرآنتی استاتیک بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال و سخت کننده پلی آمین تولید و عرضه میگردد و همچنین بدلیل رسانا بودن سیستم آنتی استاتیک از پیگمنت هاي مقاوم و مناسب و رسانا استفاده می شود .از مشخصات این رنگ سهولت اجرا ومقاومت در برابر مواد شیمیایی و مخرب و مقاومت در برابر نیروهاي مکانیکی و چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی و اجراي یکنواخت و بدون درز می باشد. از این رنگ به عنوان پرایمر جهت کف بتنی کارخانجات و سالن تولید واحدهای نظامی که نیاز به پوشش کف آنتی استاتیک دارند استفاده می گردد.

کاربرد پرایمر اپوکسی کف
اشباع نمودن سطوح بتنی و سیمانکاری شده قبل از اجرای انواع رنگ ها و پوشش های حاوی پیگمنت اشباع نمودن سطوح بتنی و سیمان کاری شده قبل از اجرای انواع ملات های رزینی واکنش گرا

مزایای پرایمر اپوکسی کف
قدرت نفوذ بسیار زیاد در مقاطع زیرآیند
چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح
مقاومت مکانیکی اولیه و نهایی زیاد
ایجاد سطح نفوذ ناپذیر و بدون درز
مقاوم در برابر نفوذ آب و مواد شیمیایی

پلی آمین سیلر اپوکسی این رنگ بعنوان یک پرایمر مخصوص سطوح بتنی و همچنین یک لاك بر رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید به همراه افزودنی هاي خاص تولید و عرضه می گردد. از این رنگ به عنوان یک پرایمر بسیار مناسب جهت سازه هاي بتنی براي افزایش چسبندگی بین سطح بتن ولایه هاي رنگ و پوشش و با نفوذ پذیري بالا در خلل و فرج بتن استفاده می شود .
روش استفاده از این رنگ اینطور می باشد که ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد. سپس جز B را به آن اضافه می نماییم و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده وپس از آن حدود 20 دقیقه به مخلوط اجازه میدهیم تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ آماده اجرا می باشد. با توجه به عمر مفید رنگ بعد از اختلاط رنگ آماده شده را در 25 درجه حداکثر تا 3 -4 ساعت مصرف نمایید .
و همچنین جهت اجراي این پرایمر بر روي سطوح بتنی باید سطح بتون از هرگونه آلودگی نظیر چربی گریس و گرد و غبار پاك بوده و کاملا خشک می باشد.

رنگ رویه اپوکسی کف
این رنگ بعنوان رنگ رویه کف بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال و سخت کننده پلی آمین به همراه پیگمنتهاي مقاوم و مناسب تولید و عرضه می شود. از مشخصات این رنگ سهولت اجرا ومقاومت در برابر مواد شیمیایی و مخرب و مقاومت در برابر نیروهاي مکانیکی و چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی و اجراي یکنواخت و بدون درز می باشد. از این رنگ به عنوان پرایمر جهت پوشش کف بتنی ویا سطوح سیمانی کارخانجات و ادارات سالن تولید واحدهاي تولیدي و آزمایشگاهها وبیمارستانها و سالنهاي تولید مواد غذایی و غیره و همچنین مواقعی که مقاومت به حلالها و مواد شیمیایی و مکانیکی نیاز است،استفاده گردد.
روش مصرف : ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد سپس جز B را به آن اضافه نموده و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده وپس از آن حدود 20 دقیقه به مخلوط اجازه داده تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ آماده اجرا می باشد.

تجهیزات مورد نیاز جهت اجراي پوشش :
1- میکسر برقی یا بادي
2- 
غلطک
3-
کاردك
4- 
تی لاستیکی

رنگ میانی اپوکسی کف
این رنگ بعنوان رنگ میانی کف بر پایه رزین اپوکسی بـدون حلال و سخت کننده پلی آمین به همراه پیگمنتهای مقاوم و مناسب تولید وعرضه می شود . از مشخصات این رنگ سهولت اجرا ومقاومت در برابر مواد شیمیایی و مخرب و مقاومت در برابر نیروهای مکانیکی و چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی و اجرای یکنواخت و بدون درز می باشد. از این رنگ به عنوان رنگ میانی جهت پوشش کف بتنی ویا سطوح سیمانی کارخانجات و ادارات، سالن تولید،آزمایشگاهها بیمارستانها ، سالن تولید مواد غذایی و همچنین مواقعی که مقاومت به حلالها و مواد شیمیایی و مکانیکی نیاز است، استفاده می گردد.
روش استفاده به این شکل است که ابتدا جزرا بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد. سپس جز B را به آن اضافه نموده و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده وپس از آن حدود 20 دقیقه به مخلوط اجازه داده تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ آماده اجرا می باشد. سطح مورد نظر باید عاری از هرگونه آلودگی از قبیل گرد و غبار گریس روغـن و غیره باشد . در صورتیکه از زمان اجرای لایه میانی مدت زمانی بیش از 72 ساعت گذشته باشد میبایست سطح مورد نظر را بعد از تمیزی زبر نمایید .

رنگ رویه اپوکسی کف
این رنگ بعنوان رنگ رویه کف بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال و سخت کننده پلی آمین به همراه پیگمنتهای مقاوم و مناسب تولید و عرضه می شود . از مشخصات این رنگ سهولت اجرا ومقاومت در برابر مواد شیمیایی و مخرب و مقاومت در برابر نیروهای مکانیکی و چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی و اجرای یکنواخت و بدون درز می باشد.

موارد استفاده :
از این رنگ به عنوان پرایمر جهت پوشش کف بتنــی ویا سطوح سیمانی کارخانجات و ادارات سالن تولید واحدهای تولیدی و آزمایشگاهها و بیمارستانها و سالنهای تولید مواد غذایی و غیره و همچنین مواقعی که مقاومت به حلالها و مواد شیمیایی و مکانیکی نیاز است،استفاده گردد.

اپوکسی گروت
این مخلوط بعنوان یک پر کننده بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال و سخت کننده پلی آمین به همراه پودرهای میکرونیزه تولید وعرضه می شود . از مشخصات این مخلوط سهولت اجرا و مقاومت در برابر مواد شیمیایی و مخرب و مقاومت در برابر نیروهای مکانیکی و چسبندگی فوق العاده به سطوح بتنی می باشد.از این پوشش به عنوان ترمیم کننده جهت خلل و فرجهای عمیق و شکستگی کف بتنی یا سطــوح سیمــانی کارخانجات و ادارات سالن تولید واحدهای تولیدی و آزمایشگاهها وبیمارستانها و سالنهای تولید مواد غذایی و غیره و همچنین مواقعی که مقاومت به حلالها و مواد شیمیایی و مکانیکی نیاز است ، استفاده می گردد.

رنگ رویه اپوکسی فنولیک پلی آمین
رنگ رویه اپوکسی فنولیک پلی آمین ﺑﻌﻨﻮان یک رﻧﮓرویه بر پایه رزین اپوکسی فنولیک و سخت کننده پلی آمین ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از اﻧﻮاع ﭘﯿﮕﻤﻨﺘﻬﺎ در ﻓﺎم ﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺗﻮﻟﯿﺪ می شوند، و مقاومت خوب در مقابل ﺿﺮﺑﻪ و ﺷﺮاﯾﻂ ﺳﺨﺖ دارﻧﺪ. وﻟﯿﮑﻦ در ﺑﺮاﺑﺮ، رﻃﻮﺑﺖ، ﻋﺮﺿﻪ می گردد. این رنگ ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﺧﻮﺑﯽ در ﺑﺮاﺑﺮ ﻣﻮاد ﺷﯿﻤﯿﺎﯾﯽ اﺷﻌﻪ UV ندارند .
رنگ رویه اپوکسی فنولیک پلی آمین ﺑﻪ ﻋﻨﻮان ﯾﮏ رﻧﮓ روﯾﻪ ﺑﺴﯿﺎر ﻣﻨﺎﺳﺐ برای استفاده ﺳﺎزه ﻫﺎي ﻓﻠﺰي ﻧﺼﺐ ﺷﺪه در ﻣﺠﺘﻤﻊ ﻫﺎي ﭘﺘﺮوﺷﯿﻤﯽ ﻧﻈﯿﺮﺧﻄﻮط ﻟﻮﻟﻪ و اﻧﺘﻘﺎل، ﻣﺨﺎزن ، و ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﮐﻠﯿﻪ ﺳﺎزه ﻫﺎي ﻓﻠﺰي در ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺳﺎﺣﻠﯽ و OFF SHORE استفاده می گردد.

رنگ رویه اپوکسی بدون حلال بهداشتی به عنوان یک رنگ اپوکسی
رنگ رویه اپوکسی بدون حلال بهداشتی بعنوان یک رنگ آستر و رویه بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال و سخت کننده پلی آمین بهمراه پیگمنت هاي غیرسمی ، تولید وعرضه میگردد. این رنگ مقاومت مناسبی در برابر رطوبت ، آب ،محیط هاي قلیایی و اسیدي دارد.
از رنگ رویه اپوکسی بدون حلال بهداشتی جهت خطوط لوله و انتقال آب آشامیدنی ، تجهیزات مغروق در آب شیرین و شرب، مخازن بتنی و فلزي حاوي آب شرب استفاده میگردد.
و همچنین سطح مورد نظر باید عاري از هرگونه آلودگی از قبیل گرد و غبار گریس روغن و غیره باشد . در صورت نداشتن پرایمر حداقل درجه تمیزي سطح مورد نیاز بر اساس استاندارد سوئدي SA 2½ ISO 8501-1 یا SA3 می باشد و میزان پروفایل سطح 50تا 75 میکرون با توجه به میزان ضخامت فیلم خشک ،مورد نیاز می باشد.

شرایط آب و هوایی هنگام رنگ آمیزي :
دماي محیط بین 10 تا 40 درجه سانتی گراد
دماي سطح 3 درجه بالاتر از نقطه شبنم
رطوبت نسبی کمتر از 80%

اپوکسی گلاس فلیک به عنوان رنگ اپوکسی
رنگ اپوکسی گلاس فلیک بعنوان یک پوشش مقاوم بر پایه رزین اپوکسی بدون حلال که با (GLASS FLAKE) تقویت شده است وبهمراه دیگررنگدانه هاي ضد خوردگی ، تولید وعرضه می گردد.این رنگ مقاومت عالی در برابر رطوبت،آب، محیط هاي قلیایی و اسیدي و سایش و ضربه دارد.
در زمان استفاده از رنگ اپوکسی گلاس فلیک به عنوان یک پوشش بسیار مناسب جهت سطوح داخلی مخازن نفت خام ، گازوئیل و تجهیزاتی که به صورت IN DOOR در برابر خوردگی شدید قرار دارند استفاده میگردد.
روش مصرف رنگ اپوکسی گلاس فلیک به این صورت می باشد، که ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد. سپس جز B را به آن اضافه نموده و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده و پس از آن حدود 20 دقیقه به مخلوط اجازه داده تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ اپوکسی گلاس فلیک آماده اجرا می باشد. با توجه به عمر مفید رنگ بعد از اختلاط، رنگ آماده شده را در دمای 25 درجه حداکثر تا 40 دقیقه ساعت مصرف نمایید.
آماده سازي سطح : حداقل درجه تمیزي سطح مورد نیاز بر اساس استاندارد سوئدی ISO 8501-1 ، SA 2½ ، یا SA3 می باشد. حداقل میزان زبري سطح 75 میکرون میباشد.

پرایمر اپوکسی M.I.O پلی آمید به عنوان یک رنگ اپوکسی
رنگ پرایمر اپوکسی M.I.O پلی آمید بعنوان یک آستري بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید که بوسیله اکسید آهن میکایی غنی گردیده ،تولید و عرضه میگردد. این رنگ مقاومت مناسبی در برابر رطوبت ، آب ،محیط هاي قلیایی و اسیدي داشته ولیکن جهت محافظت کامل نیاز به پوشش میانی و رویه متناسب با شرایط محیطی دارد.
روش استفاده از رنگ پرایمر اپوکسی M.I.O پلی آمید به عنوان یک آستري بسیار مناسب جهت خطوط لوله و انتقال آب آشامیدنی و همچنین مخازن آب شرب و کلیه تجهیزاتی که در تماس با آب آشامیدنی قرار دارند ، استفاده میگردد.
روش استفاده رنگ پرایمر اپوکسی M.I.O پلی آمید به این صورت می باشد که ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد سپس جز B را به آن اضافه می نماییم و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده وپس از آن حدود 20 دقیقه به مخلوط اجازه میدهیم تا واکنش لازم بین دو جز صورت پذیرد. هم اکنون رنگ آماده اجرا می باشد. با توجه به عمر مفید رنگ بعد از اختلاط رنگ آماده شده را در دماي 25 درجه حداکثر تا 8 ساعت مصرف نمایید.
حداقل درجه تمیزي سطح مورد نیاز بر اساس استاندارد سوئدي SA 2½ ، ISO 8501-1 یا SA3 می باشد. همچنین حداقل میزان پروفایل سطح (زبري) 40 تا 60 میکرون می باشد.

 
پرایمر زینک کرومات اپوکسی به عنوان یک رنگ اپوکسی
این رنگ بعنوان یک آستری بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده پلی آمید بهمراه رنگدانه کرومات روي و دیگر رنگدانه هاي ضد خوردگی ، تولید و عرضه میگردد. این رنگ مقاومت مناسبی در برابر رطوبت و محیط های شیمیایی با شدت کم داشته ولیکن جهت محافظت کامل نیاز به پوشش میانی و رویه متناسب با شرایط محیطی دارد . موارد استفاده شده از این رنگ به عنوان یک آستري بسیار مناسب جهت سازه هاي فلزي نظیر پلها،سوله هاي صنعتی، مخازن و همچنین کلیه سازه ها فلزي در مناطقی با رطوبت نسبی پایین و متوسط استفاده میگردد.
طریقه مصرف از این رنگ اپوکسی به این صورت می باشد که ابتدا جز A را بوسیله همزن مخلوط نموده تا بطور کامل یکنواخت گردد. سپس جز B را به آن اضافه می نماییم. و بار دیگر بوسیله همزن دو جز را مخلوط نموده و پس از آن حدود 20 دقیقه به مخلوط اجازه میدهیم تا واکنش لازم بین دو جز صورت بپذیرد. هم اکنون رنگ آماده اجرا می باشد. با توجه به عمر مفید رنگ بعد از اختلاط ‚ رنگ آماده شده را در دماي 25 درجه حداکثر تا 8 ساعت مصرف کنید. برای استفاده بر روی سطح مورد نظر، حداقل درجه تمیزي سطح مورد نیاز بر اساس استاندارد سوئدي ISO 8501-1 ،SA 2½ یا st3 می باشد.همچنین حداقل میزان پروفایل سطح (زبري) 25میکرون می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست